Blog o Kompetencji.

Jak (nie)zarządzać zespołem handlowców.

Firma przyjazna rodzinie

2 Komentarze

Wielka Zagraniczna Korporacja, jak każda szanująca się firma działająca w kulturze Zachodniej, stara się sprawiać wrażenie firmy przyjaznej. Dba o środowisko naturalne poprzez wdrażanie odpowiednich ISO, integruje się z lokalną społecznością sponsorując szkolną drużynę piłki nożnej, a także pomaga swoim pracownikom w życiu rodzinnym. Niewątpliwie, takim udogodnieniem jest przyzakładowe przedszkole. Fajna ta Wielka Zagraniczna Korporacja, nie?

Nasza Firma jest prorodzinna. Na przykład, jeśli ożeniłbym się z koleżanką z pracy, dostalibyśmy oboje dodatkowe 5 dni płatnego urlopu na podróż poślubną. Jeśli mielibyśmy ze sobą dziecko, Firma wypłaciłaby nam becikowe w wysokości 5000zł. Dodatkowo, na każde święta Wielkanocne i Bożego Narodzenia oraz na Dzień Dziecka nasze potomstwo otrzymywałoby paczkę ze słodyczami. Jakby to było mało, to dwa razy w roku organizowane są specjalne dni rodzinne. Latem jest to wielki piknik za miastem, a zimą kulig. Wszystkie atrakcje i wyborne jedzenie jest oczywiście sponsorowane przez Firmę. Nieźle, co?

Skoro jest tak, jak wyżej opisałem, to nie ma mowy o jakiejkolwiek dyskryminacji na tle płci w Firmie. Bardzo duży nacisk kładziony jest na polityczną poprawność. Stanowiska dyrektorskie obsadzone są zarówno przez mężczyzn jak i kobiety. Tak samo jest na każdym szczeblu w hierarchii. A kiedy kobieta oznamia, że jest w ciąży, dostaje kosz owoców, bukiet kwiatów i błogosławieństwo swojego szefa oraz gromkie brawa od współpracowników…

…chyba, że pracuje w Dziale Sprzedaży, a jej szefem jest Kompetencja Poprawna – Regionalny Kierownik Sprzedaży.
– Jak mogłaś mi to zrobić! – wyskrzeczała do telefonu Kompetencja – Ja tak bardzo w Ciebie wierzyłam, a ty normalnie mi nóż w plecy wbiłaś! – jej chrapliwy głos przypomina dźwięk kredy ślizgającej się po szkolnej tablicy. – Nie interesuje mnie to, trzeba było bardziej uważać. Jesteś przecież dorosłą osobą, jak mogłaś wpaść jak nastoletnia obszczymajtka! Straciłam resztkę szacunku do Ciebie, wiesz?

Kasia przed chwilą oznajmiła swojej szefowej, że jest w ciąży. Ta radosna dla każdej kobiety chwila została właśnie zdeptana i opluta przez tę miernotę, której nawet Mójradek nie dyma, bo się brzydzi.

– W tej sytuacji będę musiała rozważyć dalsze postępowanie wobec Ciebie. Tymczasem przywieź proszę do biura swój służbowy telefon i komputer oraz zwolnienie lekarskie. – wymlaskała na koniec do telefonu i rzuciła słuchawką.

To wydarzyło się mniej-więcej miesiąc temu. Kasia mieszka daleko od siedziby Firmy. Otrzymała zwolnienie lekarskie z zaleceniem leżenia w łóżku na cały okres trwania ciąży, bo od samego początku była to ciąża zagrożona. Kompetencja nie przyjmowała tego do wiadomości i co kilka dni wydzwaniała do Kaśki z różnymi żądaniami. Najpierw chciała natychmiast zwrotu narzędzi pracy, później zaczęła wymagać wykonywania pewnych drobnych prac, aż w końcu wymyśliła, że przecież skoro dziewczyna ma przy sobie komórkę i laptopa, to równie dobrze może pracować z domu (SIC!).

Dziś dowiedziałem się, że Kasia poroniła. Nie będzie miała dziecka. Nie wiem jak to się dokładnie stało, ale mam wrażenie, że na jej stan mógł wpłynąć stres. Nie twierdzę, że to jest wyłączna wina Kompetencji, ale uważam, że miała w tę tragedię swój duży wkład.

Kiedy Kompetencja się o tym dowiedziała, zadzwoniła do Kaśki:
– Cześć. Kasia, słyszałam co się stało. Strasznie mi przykro – niezbyt wiarygodnie to zabrzmiało… – Kiedy wracasz?

wykop.pl
I Ty możesz wykopać Kompetencję!

Reklamy

Written by kompetencja

Kwiecień 21, 2008 @ 19:09

Komentarze 2

Subscribe to comments with RSS.

  1. Pierwszy raz się nie śmieje…S U K A

    aes_sedai

    Kwiecień 22, 2008 at 10:23

  2. na miejscu jej męża przemówiłbym tej !@#$%^& do rozsądku. po drugie nie można dać się zjeść, w takiej sytuacji trzeba reagować. to można podciągnąć pod mobbing i inne tego typu paragrafy kodeksu karnego.

    Tommy The Thunderer

    Kwiecień 22, 2008 at 17:45


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: